Ko reikia, kad išgyventum kitoje planetoje?
MAGIJOS...O GAL FIZIKOS?
Visus 7-14 metų smalsius kūrėjus KVIEČIAME į... Marsą!
Stovyklos užsiėmimuose ieškosime atsakymų į
klausimą – kodėl žmonės nori kolonizuoti Marsą?
O kurdami technologijas susipažinsime su
išgyvenimui Marse reikalingais ištekliais (maisto,
vandens, oro) ir gyvenamos vietos paieškomis!
Kada?
-
Birželio 14 – 18 d.
-
Birželio 28 – liepos 2 d.
Laikas?
-
Gyva stovykla: 8:30 - 17:30 val.
-
Virtualūs užsiėmimai: 9:30 - 13:30 val.
Kur?
-
Vilniuje (FTMC, Saulėtekio al. 3 - 60 vietų)
-
Kaune (programavimo centras KITM, Kęstučio g. 53 - 70 vietų)
-
Virtualioje erdvėje (Zoom platforma)
Jaunieji kūrėjai dirbs nedidelėse grupėse po 8 narius. Įgulas per magiškas misijas ves mentoriai – technologijų profesionalai ir entuziastai.
Penkių dienų gyvos stovyklos kaina: 200 Eur (įskaičiuotas visos dienos maitinimas ir visos darbui reikalingos priemonės)
Penkių virtualių užsiėmimų kaina: 100 Eur (stovyklos priemonių paketas bus išsiųstas)
Mentorė labai gera, nuotaikinga, Joriui labai patiko visos pamokos. Kai vaikui gerai ir jis patenkintas, tada visada laimingi ir tėvai. Labai ačiū visai komandai!
Mama Jolanta
ATSILIEPIMAI
Ačiū! LABAI ĮDOMU, DAUG IŠMOKOME. Nuostabiai bit&byte mokykla vedė užsiėmimus nuotoliniu būdu, vaikai labai daug išmoko, aukščiausias lygis.
Mama Agnė
Tobula stovykla, vaikui labai patiko. Norėtumėm su Jumis ir kitais metais stovyklauti! Ačiū visai šauniai Jūsų komandai! 😊
Tėtis
Vaikui buvo puiki galimybė pamatyti kitų vaikų sugebėjimus ir pastangas. Sakė, mama, vaikai iš Korėjos taip stengiasi! Arba kitas berniukas puikiai šneka anglų kalba. Tas duoda pavyzdį kaip reikia elgtis.
Mama
Patys didžiausi komplimentai, begalinis dėkingumas visai komandai!
Tėtis
Nuotolinių užsiėmimų dienos planas:
9:00 - 9:30 Susijungimas į Zoom
9:30 - 10:30 Eksperimentai ir techninė veikla
10:30 - 10:45 Pertrauka
10:45 - 11:15 Tęsiame techninę veiklą
11:15 - 11:45 Poilsis
11:45 - 12:45 Kūrybinės dirbtuvės
12:45 - 13:00 Pertrauka
13:00 - 13:30 Tęsiame kūrybines dirbtuves
13:30 - 13:35 Dienos užbaigimas ir refleksijos
KAM SKIRTA?
7-14 metų smalsautojams – į misiją gali jungtis tiek pažengę technologijų kūrėjai, tiek naujokai.
Užsiėmimai vyks gyvai Vilniuje ir Kaune,
Virtualiai prisijungti galima iš bet kur Lietuvoje, pasaulyje ar... kosmose! :)
KĄ VEIKSIME?
Gyvos stovyklos dienos planas:
8:30 - 9:00 Atvykimas
9:00 - 10:00 Fizikos iššūkis ir dienos pristatymas
10:00 - 10:30 Pertrauka
10:30 - 12:00 Dienos svečias ir teorinė dalis
12:00 - 13:00 Pietūs ir poilsis
13:00 - 14:00 Eksperimentai ir techninė veikla
14:00 - 14:15 Pertrauka
14:15 - 14:45 Tęsiame techninę veiklą
14:45 - 15:15 Užkandžiai
15:15 - 16:15 Kūrybinės dirbtuvės
16:15 - 16:30 Pertrauka
16:30 - 17:00 Tęsiame kūrybines dirbtuves
17:00 - 17:30 Dienos pabaiga
KAIP VYKS?
Kiekviena dieną mes:
-
Susipažinsime su mokslo entuziastais ir profesionalais
-
Programuosime ir kursime su technologijomis
-
Praktikuosimės kūrybinėse dirbtuvėse
-
Ugdysime komandinius įgūdžius
-
Dirbsime ir lauke, ir viduje
-
Eksperimentuosime su mokslininkais
-
Pietausime ir užkandžiausime :)
MAGIJA AR MOKSLAS MARSE?
TECHNOLOGIJŲ IR KŪRYBOS STOVYKLA
"Bet kuri pakankamai pažangi technologija yra neatskiriama nuo magijos." (Arthur C. Clark)
Tai, ko nesuprantame, dažnai priskiriame magiškiems dalykams. Tačiau pati didžiausia magija yra žmogus ir jo žinios! 5 dienų stovykloje kartu dekonstruosime ir atrasime Marsą, o
naujos mokslo žinios taps mūsų stebuklingai
magiškomis lazdelėmis – kūrybai.
PROGRAMA*
1 DIENA - NAMAI
Atkeliaujame į Marso bazę ir aptinkame, kad ten beveik viskas neveikia. Reikia skubiai gamintis orą, vandenį ir maistą.
2 DIENA – ENERGIJA
Kas tas kuras ir iš kur jis gaunamas? Energijos šaltiniai, jų prototipavimas, idėjos, žmonės kaip energijos šaltinis.
"Bet kuri pakankamai pažangi technologija yra neatskiriama nuo magijos." (Arthur C. Clark)
Tai, ko nesuprantame, dažnai priskiriame magiškiems dalykams. Tačiau pati didžiausia magija yra žmogus ir jo žinios! 5 dienų stovykloje kartu dekonstruosime ir atrasime Marsą, o
naujos mokslo žinios taps mūsų stebuklingai
magiškomis lazdelėmis – kūrybai.
PROGRAMA*
1 DIENA - NAMAI
Atkeliaujame į Marso bazę ir aptinkame, kad ten beveik viskas neveikia. Reikia skubiai gamintis orą, vandenį ir maistą.
2 DIENA – ENERGIJA
Kas tas kuras ir iš kur jis gaunamas? Energijos šaltiniai, jų prototipavimas, idėjos, žmonės kaip energijos šaltinis.
PARTNERIAI
Kad mažieji keliautojai skrendant į Marsą jaustųsi saugiai ir stovyklos metu išvengtume Covid-19 užsikrėtimų – pagalbos ranką ištiesė Uvireso - Ultravioletinės spinduliuotės inžineriniai sprendimai.
Šalia įprastų priemonių:
-
kaukių,
-
rankų plovimo ir dezinfekcijos,
-
temperatūros stebėjimo atvykstant ir išvykstant,
-
su vaikais dirbantis personalas ir mentoriai turi galimybių pasus.
-
Papildomai patalpose, kuriose atitinkamai pagal plotą susidarė didelis kiekis vaikų, buvo naudojama ultravioletinės (UV) spinduliuotės įranga!
Dėkojame UVIRESO komandai ir direktoriui Adomui Klimantui!
Dr. Mažena Mackoit-Sinkevičienė
Fizikos mokslų daktarė, Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkė, Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto asistentė, Europos Fizikų draugijos Young Minds skyriaus Lietuvoje prezidentė. Už akademinius ir mokslo pasiekimus ji yra gavusi skirtingų apdovanojimų, tarp jų ir tarptautinę dr. Karlo Mey`aus stipendiją, Europos fizikų draugijos apdovanojimą, Lietuvos mokslų akademijos jaunųjų mokslininkų konkurso apdovanojimą ir t. t. Praeitais metais jos ir kolegų paskelbtas mokslinis straipsnis buvo nominuotas LRT „2020 Metų atradimas“ kategorijoje. Šiuo metu jos tyrimų sritys susijusios su kvantine elektronika ir kvantine optika. Kartu su kolegomis ji aiškinasi, kokius reiškinius atsirandančius atšaldytų dujų debesėliuose galima būtų pritaikyti kuriant kvantinius kompiuterius, tikslesnius atominius laikrodžius ir kvantinius jutiklius.
Dr. Rokas Kondrotas
Esu Rokas Kondrotas - mokslo darbuotojas Fizinių ir Technologijos Mokslų Centre. Oficialiai esu chemijos mokslų daktaras, bet daugiausia užsiminėju fizika, konkrečiau – puslaidininkių fizika. Tikslieji mokslai mane domino nuo seno, bet pasirinkimą studijuoti fiziką priėmiau tik paskutiniaisiais mokyklos metais. Paskui, žingsnis po žingsnio siekiau mokslininko karjeros. Pagrindinė mano tyrimų kryptis yra susijusi su atsinaujinančia energetika, o tiksliau su saulės elementais dar kartais vadinamais - saulės celėmis. Tai prietaisai, kurie sugeba tiesiogiai saulės šviesą paversti į elektros energiją. Daugiau kaip dešimt metų tyrinėju įvairias medžiagas, kurios galėtų būti pritaikytos pagaminti efektyvius saulės elementus. Yra daugybę saulės elementų technologijų, tačiau mes esame išsikėlę uždavinį, kad mūsų tyrinėjamos medžiagos būtų tvarios ir nekenksmingos aplinkai.
Dr. Akvilė Zabiliūtė-Karaliūnė
VU dėstytoja, mokslininkė Dr. Akvilė Zabiliūtė-Karaliūnė atlieka mokslinius tyrimus Fizikos fakultete Apšvietimo tyrimų grupėje. Čia nagrinėjamos įvairios apšvietimo galimybės, tiriamas augalų, gatvių ir bendrasis apšvietimas. Vertinama apšvietimo spalva, kokybė ir netgi poveikis žmogui. Be to, čia taip pat tyrinėjami ir tobulinami liuminescenciniai šviesos keitikliai, kurie plačiai taikomi šviesos dioduose (šviestukuose).
Dr. Kastytis Zubovas
Kastytis Zubovas - astrofizikas, FTMC vyriausiasis mokslo darbuotojas, taip pat mokslo populiarintojas ir įvairiausios fantastikos mėgėjas. Savo darbe vysto galaktikų evoliucijos modelius, tyrinėja supermasyvių juodųjų skylių poveikį galaktikoms. Laisvalaikiu domisi visokiausiomis mokslo naujienomis, ypač susijusiomis su kosmosu ir žmonių galimybėmis nuskristi į kitas planetas bei ten apsigyventi. Dar skaito visokiausią fantastiką ir labai džiaugiasi, kai pamato, kaip prieš pusšimtį metų rašytojų sugalvotos idėjos po truputį tampa kasdienio gyvenimo realybe.
Dr. Vytautas Dūdėnas
Vytautas Dūdėnas – gamtos mokslų daktaras, Vilniaus universiteto, Fizikos fakulteto, Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas. Dominančios tyrimų sritys: fizika už standartinio modelio ribų, neutronai, neatrasti skaliariniai laukai, pernormavimas kvantinėje lauko teorijoje.
Dr. Aidas Sadauskas
Aidas Sadauskas - esu FTMC doktorantas ir VU planetariumo lektorius. Mano darbai yra susiję su galaktikomis. Bandau suprasti kaip jos veikia ir tai paprastai bei įdomiai papasakoti kitiems.
Dr. Aldona Balčiūnaitė
Aldona Balčiūnaitė – chemikė, FTMC Katalizės skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja. Mokslinė veikla susijusi su perspektyviais, visame pasaulyje intensyviai vykdomais, kuro elementuose naudojamų medžiagų savybių tyrimais. Kuro elementas – tai elektrocheminis įrenginys, kuris cheminės reakcijos energiją tiesiogiai verčia į elektros energiją. Tyrimų metu ieškoma naujų ir efektyvių medžiagų, tinkamų naudoti tiesioginiuose šarminiuose kuro elementuose (natrio borhidrido, hidrazino, metanolio ir kt.). Siekiama sukurti medžiagas/katalizatorius, kurios padidintų esamų ar naujų kuro elementų našumą. Žemos temperatūros protonų mainų membranos kuro elementuose naudojamiems katalizatoriams formuoti naudojami įvairūs sintezės metodai: cheminio bei elektrocheminio metalų nusodinimo, taip pat sintezė mikrobangomis.
Caspar Stanley
Caspar Stanley - 3D dizaineris ir žaidimų kūrėjas iš Danijos. Erdvinio modeliavimo karjerą pradėjo 2012 metais būdamas 14 metų. Įkvėptas vertikaliai nusileidžiančių kosminių SpaceX Falcon 9 raketų Caspar šiuo metu dirba su įvairiais kosmos srities mokslo populiarintojais kaip Everyday Astronaut, Marcus House, bei pilietine kosmine programa Copenhagen Suborbitals.
Dr. Renata Butkutė
Dr. Renata Butkutė, Fizinių ir technologijos mokslų centro vyresnioji mokslo darbuotoja ir VU Fizikos fakulteto Fotonikos ir nanotechnologijų instituto docentė. Mikrolazerių kvantinių struktūrų technologė. Mokslinės veiklos sritis: optoelektronika, fotonika, sensorika. Moto – gyvenkime sveikai, saugiai ir patogiai.
Dr. Aušra Kynienė
Doc. Aušra Kynienė yra Vilniaus Universiteto Fizikos fakulteto Teorinės fizikos ir astronomijos vyresnioji mokslo darbuotoja. Be mokslinio darbo atomo sferoje, ji aktyviai dalyvauja ir mokinių įtraukimu į gamtos pažinimą, vadovauja CERN padalinio sklaidos grupei bei rengia edukacines veiklas mokiniams. Kredo: gamta nuostabi ir joje viskas vyksta pagal fizikos dėsnius. Perprask juos ir pasaulis nušvis nuostabiomis spalvomis.
Dr. Julija Pauraitė-Dudek
Dr. Julija Pauraitė-Dudek Fizikė aplinkotyrininkė, FTMC Aplinkotyros skyriuje dirbanti 9 metus. Tiria aerozolio dalelių kilmę, optines savybes, cheminę sudėtį bei kaip jos veikia atmosferos šiluminę pusiausvyrą.
Dr. Monika Kirsnytė
Monika Kirsnytė - esu chemijos mokslų daktarė ir dirbu kaip jaunesnioji mokslo darbuotoja Fizinių ir technologijos mokslų centre, Funkcinių medžiagų ir
elektronikos skyriuje, Bioelektrinių reiškinių laboratorijoje. Mano darbai susiję su elektrai laidžiais polimerais arba kitaip laidžiais plastikais. Pastarųjų sinteze, analize bei įvairiomis inovacijomis elektrai laidžios tekstilės srityje.
MAGIJA AR MOKSLAS MARSE?
TECHNOLOGIJŲ IR KŪRYBOS STOVYKLA
VIETŲ SKAIČIUS RIBOTAS
*Organizatoriai pasilieka teisę programą keisti