6-14* metų smalsuoliai keturių dienų stovykloje pasiners į biotechnologijų pasaulį!
Kaip dirba biotechnologai? Kas kuriama jų labaratorijose? Kaip veikia žmogaus smegenys, DNR ir genai? O kas mūsų laukia ateityje?
Į šiuos ir kitus klausimus atsakysime pasitelkdami įvairius technologinius įrankius ir eksperimentus. Mėgaudamiesi procesu, jausdami džiugesį mažieji smalsuoliai kurs savo ekosistemas, laboratorijas, kuriose vykdys genetinius eksperimentus ir atliks simuliacijas. Kartu žengsime į ateitį ir tapsime biotechnologijų ekspertais!
🗓 Kada?
-
Balandžio 22 d. - balandžio 25 d.
🕝 Laikas?
-
Atvykimo laikas: 8:30 - 9:00
-
Veiklų laikas: 9:00 - 17:00
-
Išvykimo laikas: 17:00 - 17:30
📍Kur?
-
Vilniuje (BIT, Saulėtekio al. 17)
-
Kaune (BIT, Vytauto pr. 29)
👉 Ką atsinešti?
-
Kompiuterį, pelytę ir ausines
-
Gertuvę vandeniui
-
Galvos apdangalą
Jaunieji kūrėjai dirbs nedidelėse grupėse po 8 narius. Komandas augins mentoriai – technologijų profesionalai ir entuziastai.
Keturių dienų gyvos stovyklos kaina: 190€ (įskaičiuotas visos dienos maitinimas ir darbui reikalingos priemonės). Registruojantis dviems ar daugiau šeimos narių suteikiame nuolaidą.
*Vaikas turi mokėti skaityti
BIOTECHNOLOGIJŲ IR PROGRAMAVIMO STOVYKLA
PROGRAMA*
1 DIENA: Laboratorijos
Aiškinsimės kas yra biotechnologijos, kas šioje srityje dirba. Kursime savo gyvas ir virtualias laboratorijas bei jose eksperimentuosime.
2 DIENA: Smegenys ir pojūčiai
Eksperimentuodami savo laboratorijose ieškosime atsakymų į tai, kaip dirba žmogaus smegenys, kas lemia mūsų reakcijos laiką, ką suteikia skonio receptoriai ar kaip veikia mūsų regėjimas.
3 DIENA: DNR ir genai
Tyrinėsime genus ir ką jie lemia, analizuosime surinktus duomenis. Virtualiai keisime genetiką ir kursime simuliacijas.
4 DIENA: Ekosistemos ir ateitis
Tyrinėsime aplinką kurioje gyvename, ko reikia išgyventi įvairiems organizmams ir kursime virtualias ekosistemas. Taip pat kursime viktorinas, pristatysime savo 4 dienų laboratorijas ir gautus rezultatus.
*Organizatoriai pasilieka teisę programą keisti
Payton Hillman
Pradėjusi domėtis biologija Ramunė žinias gilino Mikrobiologijos ir biotechnologijos bakalauro programoje, dirbo mikrobiologijos laboratorijoje, dalyvavo mokslinių tyrimų organizavime bei vykdyme. Vėliau, susidomėjusi programavimo taikymu biologijoje, studijavo Sistemų Biologijos magistro programą ir neuroninių tinklų pagalba kūrė mažas molekules, kurios potencialiai galėtų virsti vaistais ligas gydyti. Šiuo metu studijuoja Informatikos inžinerijos doktorantūrą ir kombinuoja savo biologijos ir informatikos žinias dirbdama bioinformatike Vilniaus Universiteto Ligoninėje Santaros Klinikose vykdydama genetinių duomenų apdorojimą bei analizę.
James Wilson
Živilė yra medicinos genetikė, daugiau nei nei 10 m. dirbanti genetikos laboratorijoje. Šiuo metu ji dirba citogenetikos skyriuje, kur kasdien dėlioja chromosomų “puzzle”, bei atlieka kitus tyrimus,
padedančius nustatyti įvairias genetines ligas.
Jessica Davis
Esu docentė, dietistė, o dar ir biomedicinos mokslų daktarė. Bet nenusigąskite šiais didžiuliais titulais, nesu nuobodus mokslo monstras, o tiesiog paprastas žmogus! Manau, kad mityba yra ne tik tai, ką valgome, bet ir kaip tai darome, kada ir kodėl. Tai yra visa mūsų gyvenimo dalis, nuo pusryčių iki vakarienės, nuo morkų griežinėlio iki mėgstamiausio šokolado gabaliuko. Bet neskubėkite susidaryti įspūdžio, kad viskas, ką aš veikiu, yra apie maistą. Aš pati mėgstu skaityti knygas, keliauti ir žaisti tenisą bei važinėtis riedučiais. Taigi, esu čia, kad atsakyčiau į Jūsų klausimus - ar tikrai mityba gali padėti žaisti geriau krepšinį ir suaktyvinti smegenų veiklą, sprendžiant sunkiausias užduotis prie kompiuterio, ar kodėl negalima valgyti tik ledų visą dieną (nors tai skamba labai viliojančiai) :)
Chloe Williams
Esu psichologė – lektorė. Daugiau kaip penkioliką metų padedu vaikams. Mano pagrindinė misija – padėti, kad kiekvienas vaikas jaustųsi svarbus ir saugus, o pasaulis taptų gražesnis ir geresnis! Kiekvienas vaikas, man yra geriausias pašnekovas, o bendravimo su juo laikas - geriausias laikas.
Esu žemės žmogus, mėgstu būti gamtoje, ypač prie jūros, kur galiu žaisti su smėliu statyti pilis, nagrinėti kriauklių vidų ar sužinoti kažką naujo. O kaip jūs vasarojate?
Linkiu šios stovyklos metu, nebijoti iššūkių, atrast kažką naujo, tyrinėti ir daug klausinėti, bei, padedami vieni kitiems, išmokti smagiausių dalykų!
Chloe Williams
Gimiau per mokytojų dieną, todėl juokauju, kad visada žinojau, kuo būsiu-mokytoja. Jau 30 metų lydžiu mažuosius mokinukus kelionėje po raidžių ir skaičių šalį. Kadangi pirmoji specialybė-biologijos mokytoja, tai vedu ir biologijos pamokas vyresniems mokiniams. Nuo 2002 metų aktyviai dalyvauju Bijūnų bendruomenės veikloje, ne kartą vaidinau bendruomenės statytuose spektakliuose. Nuo 2003 m. pradėjau dalyvauti maltiečių veikloje.Juk yra didelė laimė, kada gali daryti gerus darbus kitiems. Labai patinka skaityti, keliaut ir taip tyrinėti ar atrasti vis kažką naujo.
Linkiu šios stovyklos metu, nuolat smalsauti, tyrinėti ir ieškoti kūrybinių sprendimų. Juk kartais net nesusimąstome, kiek daug idomių ir neatrastų dalykų mus supa.
Chloe Williams
Autorinių magijos ir humoro šou kūrėjas ir atlikėjas, virtualių magijos dirbtuvių autorius, dviejų pasaulinių Gineso rekordų savininkas. Rokas magiškojoje scenoje – daugiau nei 15 metų. Rokas daug mokėsi savarankiškai, baigė prestižinę iliuzionistų mokyklą „McBride Magic & Mystery School“ Las Vegase (JAV), iki šiol dalyvauja įvairiuose iliuzionistų kongresuose visame pasaulyje. Pasak jo, dirbdamas šioje srityje tiesiog privalai nuolat mokytis, nes juk tokia magijos paskirtis – kiekvieną kartą parodyti ką nors naujo, neįprasto, nematyto.
SVEČIAI
Kam skirta?
7-14 metų smalsautojams – į augimo kelionę gali jungtis tiek naujokai, tiek pažengę technologijų kūrėjai. Atsižvelgiant į mažojo amžių bei gebėjimus bus suformuotos nedidelės 6-8 vaikų grupės. Stovykla vyks gyvai Kaune ir Vilniuje.
Ką veiksime?
Stovyklos dienos planas:
8:30 - 9:00 Atvykimas
9:00 - 10:00 Prasijudinimas ir teorinė dalis
10:00 - 10:30 Užkandis
10:30 - 12:00 Lauko veiklos ir eksperimentai
12:00 - 13:00 Pietūs ir poilsis
13:00 - 13:30 Kūrybinės dirbtuvės
13:30 - 14:00 Dienos svečias
14:00 - 14:15 Pertrauka
14:15 - 14:45 Techninė veikla
14:45 - 15:15 Užkandis
15:15 - 16:15 Tęsiame techninę veiklą
16:15 - 16:30 Pertrauka
16:30 - 17:00 Užbaigimai ir refleksijos
17:00 - 17:30 Išvykimas
Kaip vyks?
Kiekvieną dieną mes:
-
Susipažinsime su mokslininkais, technologijų entuziastais ir profesionalais.
-
Programuosime ir kursime su technologijomis.
-
Praktikuosimės kūrybinėse dirbtuvėse.
-
Ugdysime komandinius įgūdžius.
-
Dirbsime ir lauke, ir viduje.
-
Pietausime ir užkandžiausime :)